Praha

Fotka uživatele Otevřeno.

Facebooková událost »

Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4

Fotka uživatele Otevřeno Praha.

Program:

 Hlavní linie

Quo vadis české vzdělávání?
20:30 – 22:30, Aula
Hosté: Martin Baxa (ODS), Lenka Kozlová (Piráti), Marta Semelová (KSČM), Vít Rakušan (STAN), Kateřina Valachová (ČSSD), Jiří Růžička (TOP09), Jiří Mihola (KDU-ČSL)
Moderátor: Tomáš Bederka

Generace YouTube
18:30 – 20:30, R112
Host: Martin Rota
Moderátor: Tereza Marešová

✅ Duely

Když jde o žáka: rodiče vs. škola
19:00-20:30, R209
Hosté: Mgr. Marcela Erbeková (ředitelka ZŠ TGM Mnichovice, Praha – východ), Petr Chalus (FÓRUM RODIČŮ), Alexis Katakalidis (Pražské Humanitní Gymnázium), Zdeňka Staňková (SvobodaUčení.cz)
Moderátor: Lenka Štěpánová (předsedkyně Česká středoškolská unie)

Učitelská platforma vs. Pedagogická komora
21:00 – 23:00, R016
Hosté: Mgr. Petra Mazancová (Učitelská platforma), Mgr. Radek Sárközi(Česká pedagogická komora z.s.)
Moderátor: Marek Lisý

✅ Workshopy

Jak využít dokumentární film ve výuce?
18:45 – 20:15, R103
Host: Vlasta Urbanová (Jeden svět / One World)

Storytelling aneb Výuka příběhem
Host: Dominika Šindelková (koordinátorka festivalu Storytelling CZ)
20:15 – 21:45, R118

✅ Z praxe

Role asistenta pedagoga ve třídě
19:00 – 20:30, R126
Hosté: Mgr. Jan Korda (ředitel ZŠ Lyčkovo náměstí), PhDr. Zbyněk Němec, Ph.D. (vyučující na KSPG PedF UK), Zuzka Paříková (asistentka pedagoga)
Moderátor: Bc. Kateřina Rubešová

Budování profesní sítě
20:30 – 22:00, R103
Host: Ing. Monika Kavanová, Ph.D.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE): Případová studie neformálního vzdělávání ve škole
22:00-23:30, R126
Hosté: Mgr. Tomáš Vokáč, Ph.D. (výkonný ředitel DofE Award Czech Republic), Mgr. Martina Strnadová (učitelka, vedoucí programu DofE), Eliška Vašířová (studentka Gymnázium Jana Nerudy v Praze, absolventka stříbrné úrovně programu, účastnice zlaté úrovně)

✅ Proti proudu

Formativní hodnocení v praxi
18:15 – 19:45, R118
Hosté: PhDr. Veronika Laufková, Ph.D.; PhDr. Karel Starý, Ph.D.

Inovativní vs. konzervativní školství
20:45 – 22:15, R210
Hosté: PhDr. Jiří Bureš Ph.D. (Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci), Mgr. Tomáš Komrska (Základní škola Korunovační, Praha 7), Jan Kala (ZŠ Heuréka), Ing. Dana Pražáková, Ph.D.(domácí vzdělávání), Mgr. Marcela Erbeková (ředitelka ZŠ TGM Mnichovice, Praha – východ)
Moderátor: Bc. Daniel Pražák, b. d. p.

Debata s Rodiče za inkluzi
22:00 – 23:30, R208
Hosté: Jitka Borkovcová (matka dcery s dětskou mozkovou obrnou), Lenka a Tomáš Hečkovi (rodiče dcery s Downovým syndromem), Olga Pišlová (matka dcery s Williamsovým syndromem) a její dcera Věra Pišlová

Svět patří těm, kteří se nepo…
…aneb jak pracovat s dětmi z dětských domovů
22:30 – 23:30, R209
Host: Radek Laci Personal Trainer

✅ Zaměřeno na techniku (technická linie)

Mediální výchova
18:15-19:45, R208
Host: Karel Strachota (ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni)

Jak pracovat s mobily ve výuce?
20:00 – 21:30, R107
Host: Mgr. Bohuslav Hora
Moderátor: Bc. Jan Vais

Bezpečnost na internetu
22:00 – 23:30
Host: Jiří Palyza

 Filmy

18:00 – 23:00, Bistro Café Therapy
Obecná škola
Učitelka
Fakjů pane učiteli.

 Doprovodný program

Desková hra Cashflow
18:00 – 22:00, R010A
Host: Josef Zemek

✅ Stánky

VĚDA NÁS BAVÍ
Stužák
Lata – programy pro mládež a rodinu, z.ú.
Volnočasovky SPORT, z. s.
Učitel naživo
PŠL – Prázdninová škola Lipnice
Bistro Café Therapy

 Výstava fotek

 Fotokoutek